Poštovné zadarmo ku každej objednávke nad 49 €


Vaše najčastejšie kladené otázky a odpovede

Pre viac informácií nás kontaktujte

Čo je ródium, ródiovaný šperk a skratka CZ?

Ródium (Rhodium) je najdrahší drahý kov, ktorý patrí do skupiny vzácnych kovov ako zlato, striebro, platina.. Takisto je jednou zo zložiek bieleho zlata. Používa sa na povrchovú úpravu strieborných šperkov, aby získali vytúžený look bieleho zlata, boli optimálne chránené pred nežiadúcim poškriabaním a oxidovaním. Ródiované striebro neoxiduje a netreba ho čistiť.
CZ ( cubic zirconia) je skratka pre kubický zirkón. Je to syntetický zirkón a jeho výroba je veľmi náročná. Má vysokú tvrdosť 8,5 podľa Mohsovej stupnice a má veľmi podobné vlastnosti ako prírodný diamant (najvyššia tvrdosť – 10). Okrem tvrdosti má aj skoro rovnaké optické vlastnosti. Preto sa stal vynikajúcou alternatívou diamantu.
Je to jediný syntetický drahokam, ktorý je použitý v našich šperkoch.

Potrebujú šperky špeciálnu starostlivost?

Áno, aj nie.. Špeciálnu starostlivosť nepotrebujú, pokiaľ ich budete správne “nosiť”. V praxi to znamená, že by ste sa nemali parfémovať v blízkosti šperku, sprchovať sa, lakovať vlasy, kúpať sa v mori, alebo krémovať sa, keď máte šperky na sebe. Šperky si dávame po všetkých týchto “okrášlujúcich” procedúrach nakoniec. Samozrejme ho nenecháme ležať na slnku, alebo v blízkosti tepelného zdroja.. Šperky odkladáme napr. do šperkovnice. Striebru nič neuškodí, len u drahokamov je potrebná opatrnosť. Ak chcete šperk čistiť, môžete ho umyť pod prúdom vlažnej vody a vyleštiť ho s jemnou handričkou.. Ak je šperk silno znečistený, použite jemné neagresívne mydlo.. Samozrejme šperky dávame dole pred domácimi prácami. Veľa našim šperkom, takto môžete predĺžiť ich životnosť a nechať ich ako rodinné šperky pre ďalšiu generáciu..

Ako zistím pri objednávke správnu veľkosť môjho prsteňa?

Najjednoduchší spôsob je vziať vlastný prsteň a odmerať vnútorný priemer prsteňa. Pozrieť si našu tabuľku veľkostí prsteňov, nájsť Váš vnútorný priemer prsteňa a jeho číslo vpísať do poznámky v objednávke.

Ako mám vybrať ten najkrajší a najvhodnejší darček pre blízku osobu?

V prvom rade treba zistiť, čo sa danej osobe páči. Čo najviac preferuje. Či sú to náušnice, prívesok, náramok alebo prsteň.. Veľmi krásna je kolekcia zásnubných prsteňov, ktorá neslúži len na zásnuby, ale aj na bežné nosenie. Sú krásne a elegantné. Ďalšia rada je zistiť, či má slečna, dáma radšej decentnejšie alebo výraznejšie doplnky. V podstate každý šperk je vhodný ako darček. Pre všetky mamičky máme napríklad kolekciu Ľúbim Ťa mama. Veľmi pekným a vhodným darčekom sú aj napríklad písmená s diamatom. Ak si neviete poradiť s výberom, zakúpte si u nás darčekovú poukážku, a darujte ju milým spôsobom..

Sú šperky rovnaké ako na fotke?

Áno, ale v skutočnosti sú krajšie. Pre lepšiu predstavu o šperkoch, pre Vás máme niekoľko produktov aj s videom. Prosím pozrite si našu ponuku s videom: Videá šperkov

Ako posielate šperky ?

Šperky posielame Slovenskou poštou pri objednávke do 29 eur v hodnote 3 eur, čo záhŕňa poistené poštovné + balné. Pri objednávke nad 29 eur máte poštovné + balné zadarmo! Sú poistené v príslušnej hodnote s označením krehký tovar. Ak sa Vám zásielka vidí poškodená, nepreberajte ju!

Štandardne od objednávky Vám tovar dôjde do 2-3 pracovných dní. Ak tovar nie je skladom, budete o tom následne informovaná/ý, a Vy rozhodnete o dalšom postupe objednávky.

Všetky šperky máte skladom?

Prevažne áno. Akonáhle sa predá posledný kus z nejakého druhu, hneď sa objednáva nový. Čo za normálnych okolností trvá do 10 dní od objednávky, ak sú dané šperky skladom u dodávateľov. Máme ale aj šperky, ktoré sa výlučne vyrábajú len na objednávku. Výroba závisí od dostupnosti drahokamov prevažne 4 – 8 týždňov. Niektoré sa už nebudú dať vyrobiť vôbec. Ak ste našli, čo ste hľadali, neváhajte..

Ako mám postupovať pri reklamácii?

Tovar pred odoslaním vždy kontrolujeme, zasielame len nové a nepoškodené šperky. Ak sa Vám predsa niečo nepáči, ihneď po prevzatí nás o tom informujte písomne na info@sperkyadrahokamy.sk.

Veľkosť prsteňa mi nevyhovuje, viete mi ho zmenšiť?

Nie. Neposkytujeme servis – zmenšenie a zväčsenie prsteňa, predĺženie alebo skrátenie náramku, osadenie vypadnutého kameňa atď. Práve preto si musíte doma zmerať prsteň správne. Ak nemáme Vašu veľkosť, buď si ho neobjednávajte, alebo si ho dáte opraviť v zlatníctve, kde Vám tieto služby poskytnú na Vaše náklady. Samozrejme nám ho môžete nepoužitý obratom vrátiť, popr. objednať nový, iné číslo. Viac informácií: Obchodné podmienky.

    Vaše meno (povinné)

    Váš email (povinné)

    Vaša správa